Rok 2014
W dniu 6 grudnia 2014 r. w Refektarzu Podominikańskim odbyła się aukcja obrazów będących plonem V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który odbył się w sieradzkim klasztorze.

 

W trakcie licytacji większość dzieł sztuki znalazło nowych właścicieli, a uzyskana kwota 17 000 zł zostanie przeznaczona na renowację zabytkowych organów.

Relacja wideo dzięki STR.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 
W dniu 5 grudnia 2014 r. odbyło się otwarcie wystawy prac studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Relacja wideo dzięki STR.

 

 
W dniu 7 listopada 2014 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Janusza Oskara Knorowskiego

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy malarstwa Janusza Oskara Knorowskiego.

Wideo z wystawy dzięki STR.

 
W dniu 3 października 2014 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Zenona Windaka, zatytułowanej ?UKŁADY I KONEKSJE?.

O godzinie 18.00 przy licznie zgromadzonej publiczności otworzyliśmy wystawę malarstwa ZENONA WINDAKA, zatytułowaną ?Układy i koneksje?.

Galeria zdjęć z wernisażu.

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
W dniu 5 września 2014 r. odbyło się otwarcie wystawy Moniki Rogalskiej, zatytułowanej ?Podróż do wnętrza?.

Odbyło się otwarcie wystawy Moniki Rogalskiej, zatytułowanej ?Podróż do wnętrza?.

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
W dniu 17 czerwca 2014 r. w "Galerii na Piętrze" odbyła się promocja książki Janusza Ziarnika pt. ?Opowieści dobrońskie?

 

?Opowieści dobrońskie? to zbiór oowiadań i baśni inspirowanych miejscami, zdarzeniami i obyczajami związanymi z gminą Dobroń.

Janusz Ziarnik jest pedagogiem, podróżnikiem, regionalistą i współautorem przewodnika ?W dolinie Grabi? i ksiązki ?Ze wspomnień trubadura i jego wychowanka Jaśka?.

Na promocji obecny był również Aleksy Nowak, twórca ilustracji do książki.

Wideo z promocji dzięki STR.

 
W dniu 6 czerwca 2014 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Tadeusza Majdy.

W wernisażu w imieniu nieżyjącego Tadeusza Majdy brała udział jego córka Paulina Majda, która była współorganizatorką wystawy. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia.

 
V Ogólnopolski Plener Malarski zatytułowany ?Sieradzkie Impresje?

W dniach 19 ? 30 maja br. odbył się w sieradzkim klasztorze sióstr urszulanek V Ogólnopolski Plener Malarski zatytułowany ?Sieradzkie Impresje?. Plener miał na celu - poza oczywistymi korzyściami, jakie płyną ze spotkania artystycznego w pięknym architektonicznie i gościnnym miejscu ? zgromadzenie darów poplenerowych, które sprzedane zostaną na aukcji jesienią bieżącego roku, a pozyskane w ten sposób środki zasilą budżet remontowy klasztoru.

Wideo z pleneru

 
W dniu 9 maja 2014 r. odbyło się otwarcie wystawy grafiki Katarzyny Nowak - Kiminki i obiektów Vesy Kiminki pod wspólnym tytułem: "ZDERZENIA PRZYPADKOWE"

 

Zdjęcia z wernisażu wystawy grafiki Katarzyny Nowak ? Kiminki i obiektów Vesy Kiminki.

Informacja na www.nasze.fm

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
W dniu 11 kwietnia o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa J. Agaty Kałużewskiej, zatytułowanej ?Czas podróży?

 

Artystka urodziła się w 1966 r., jest absolwentką warszawskiej ASP, którą ukończyła w 1989 r.

Zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem.
Od 2013 r. jest współzałożycielem oraz prezesem Fundacji Promocji Sztuki ArtAffera. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Poznaniu, Sieradzu, Strońsku, Zduńskiej Woli, Łodzi.

Informacja o wystawie na www.nasze.fm.

 
W dniu 14 marca 2014 r. odbył się wernisaż wystawy małych form grafiki Andrzeja Gieragi - zdjęcia z wernisażu

 

Artysta urodził się w 1934 roku. W latach 1965-1970 studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi.

Wideo z wernisażu.

 
W dniu 7 lutego 2014 r. odbył się wernisaż podwójnej wystawy malarstwa autorstwa Haliny Nowickiej i Tomasza Klimczyka zatytułowanej ?RAZ DWA?


W dniu 7 lutego 2014 r. otwarta została podwójna wystawa malarstwa autorstwa Haliny Nowickiej i Tomasza Klimczyka zatytułowana ?RAZ DWA?

Zobacz zdjęcia z wernisażu.

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
W dniu 10 stycznia 2014 r. odbył się wernisaż wystawy zbiorowej malarstwa i rzeźby pod tytułem ? 51


W dniu 10 stycznia 2014 r. w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zbiorowej malarstwa, rysunku i rzeźby grupy twórców, których w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku połączyła przyjaźń i wspólna nauka w Liceum Plastycznym w Kielcach.

Zobacz zdjęcia z wernisażu.

Wideo z wernisażu dzięki STR.