Rok 2013
W dniu 27 grudnia 2013 r. odbył się finisaż wystawy malarstwa Jarosława Lewery pt. FOTO-REALIZM


W dniu 27 grudnia 2013 r. o godz. 18.00 odbył się finisaż wystawy malarstwa Jarosława Lewery, zatytułowanej ?Foto - Realizm?

W trakcie wernisażu mogliśmy wysłuchać recital fortepianowy Ewy Kaczmarek - Lewera.

 
Odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Lewery pt. FOTO - REALIZM


W dniu 6 grudnia 2013 r. o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Lewery, zatytułowanej ?Foto - Realizm?

 
Odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej XXVIII Konkursu Fotografii WP ?FOTO 2013?.


W dniu 18 listopada 2013 r. o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej XXVIII Konkursu Fotografii WP "FOTO 2013".

Laureaci ogólnopolskiego konkursu odebrali nagrody i wyróżnienia

Relacja na www.nasze.fm.

Relacja wideo z imprezy dzięki STR. Wystawa w BWA w dalszej części materiału.

 
GALERIA NA PIĘTRZE - 7 listopada 2013 r. o godz. 12 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Jana Trojana ze zbiorów BWA w Sieradzu


W dniu 7 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 12.00
odbyło się w ?Galerii na Piętrze? otwarcie wystawy malarstwa  Jana Trojana ? obrazów olejnych ze zbiorów własnych BWA.

Wernisaż zaszczycił swoją obecnością sam autor.

Wideo z wernisażu dzięki STR.

 
11 października 2013 r. odbył się wernisaż wystawy interdyscyplinarnej Katarzyny Gerlaczyńskiej pt. "STILL-ALIVE"

 

Artystka urodziła się w 1982 roku w Olsztynie. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jest absolwentką Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, który ukończyła w 2005 r. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację, fotografię i grafikę użytkową. Uczestniczy w ogólnopolskich plenerach, wystawach poplenerowych i pokonkursowych, miedzy innymi w wystawie ?Triennale z Martwą Naturą? w Sieradzu w 2009 r.

 

Relacja Naszego Radia Relacja wideo dzięki STR

 
6 września 2013 r. odbył się wernisaż ceramiki, książki artystycznej i fotografii Joanny Apanowicz pt. "DIALOGI NIEMOŻLIWE" oraz malarstwa akwarelowego Leokadii Bartoszko


W dniu 6 września 2013 r. otworzyliśmy dwie wystawy: wystawę malarstwa akwarelowego Leokadii Bartoszko oraz wystawę ceramiki, książki artystycznej i fotografii Joanny Apanowicz.

 

 

 

 
12 lipca 2013 r. odbył się wernisaż malarstwa MARZENY SROCZYŃSKIEJ-GUDAJCZYK zatytułowanej ?Dźwięczność koloru?.


Artystka, urodzona w 1973 r. mieszka w Zduńskiej Woli. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Zduńskiej Woli, Wrocławiu, Warszawie i Kępnie oraz udział w wystawach zbiorowych i środowiskowych w Toruniu, Warszawie, Gołuchowie, Gdańsku, Sieradzu. Wideo z wernisażu.

 
W dniu 14 czerwca 2013 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i ceramiki Anny Szymanek, artystki z Gorzowa Wielkopolskiego.


Anna Szymanek urodziła się w 1937 r. Jest absolwentką wrocławskiej ASP. Ma na swoim koncie ponad 40 wystaw indywidualnych oraz udział w 200 wystawach zbiorowych ogólnopolskich
i międzynarodowych. Poza aktywną pracą twórczą od lat organizuje i prowadzi plenery malarskie w Gorzowie, Dębnie Lubuskim i Jaworzynce. Wideo z wernisażu dzięki Regionalnej TV.

 
W dniu 1 czerwca 2013 r. odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Malarski ?Muralia 2013?


Tytuł tegorocznych planowanych ?Muraliów? brzmiał: ?Mój ulubiony zakątek Sieradza?. Poprzez wybór tematu pragnęliśmy zainteresować młodzież architekturą, urbanistyką, pięknem naszego miasta, jego specyfiką i niepowtarzalnym charakterem.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac oraz fotorelacji z konkursu

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas I i II sieradzkich gimnazjów.

 
Otwarcie "Galerii na Piętrze" z wystawą malarstwa "Wspomnienie dawnego Sieradza"


W dniu 28 maja o godz. 12.00 otworzyliśmy ?Galerię na Piętrze? ? miejsce prezentacji dzieł sztuki ze zbiorów własnych BWA, ciekawych propozycji artystów nie tylko sieradzkich, studentów ASP, być może uzdolnionych uczniów, a także osób różnych zawodów zajmujących się sztuką.  Wideo z otwarcia galerii dzięki Sieradzkiej TV.

 
W dniu 10 maja 2013 r. odbył się wernisaż wystawy Dariusza Dart Chojnackiego pt. "Dźwięki czasu i przestrzeni"


Zapraszamy na wystawę grafiki i fotografii łódzkiego artysty Dariusza Chojnackiego, zatytułowanej ?Dźwięki czasu i przestrzeni?.

Dariusz Chojnacki, urodzony w 1967 roku, ukończył Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie. 
Wideo z wernisażu dzięki Regionalna TV.

 
W dniu 5 kwietnia 2013 r. odbył się wernisaż wystawy "Boska Komedia" Dantego w grafice i rysunku.


W dniu 5 kwietnia 2013 r. o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy zbiorowej ?Boska Komedia? Dantego w grafice i rysunku. Artystyczny projekt grupy dwunastu twórców skupionych wokół Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, którego efektem jest sieradzka wystawa, miał na celu zbadanie, w jakim stopniu poemat Dantego nadal fascynuje i inspiruje artystów współczesnych, funkcjonujących przecież w całkiem odmiennym niż Dante świecie. Zobacz wideo z wernisażu dzięki Regionalnej TV.

 
W dniu 8 marca 2013 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Angeliki Brzostowskiej-Pociechy zatytułowanej ?Imponderabilia?


Artystka jest sieradzanką i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom na Wydziale Grafiki i Malarstwa obroniła w 2007 r. Obecnie mieszka w Łodzi.

Na wernisażu zaśpiewał Aleksy Pilewicz, dyrygent chóru prawosławnej archikatedry łódzkiej. Wideo z wernisażu dzięki Sieradzkiej TV.

 
W dniu 1 marca 2013 r. odbył się finisaż wystawy malarstwa Jolanty Caban.


W dniu 1 marca 2013 r. odbył się finisaż wystawy malarstwa warszawskiej artystki Jolanty Caban - laureatki Nagrody Starosty Sieradzkiego w rozstrzygniętym w grudniu zeszłego roku Ogólnopolskim Konkursie Malarskim ?Triennale z Martwą Naturą".