Aktualności 2011
Fotorelacja i wideo z uroczystej promocji albumu "SIERADZ JANA MATUSIAKA" 28 grudnia 2011 r.


W dniu 28 grudnia 2011 roku o godzinie 18 w Galerii Sztuki BWA odbyła się uroczysta promocja albumu "Sieradz Jana Matusiaka" wydanego przez Fundację Wspierania Kultury Miasta Sieradza. Albumem tym autorzy chcieli złożyć hołd animatorowi życia społeczno-kulturalnego, kolekcjonerowi i dokumentaliście współczesnych dziejów Sieradza - Janowi Matusiakowi.

Zespół redakcyjny to: Maria Kazimierczak, Michał Kłos, Sławomir Kołodziejczyk, Józef Szubzda i Małgorzata Szymlet-Piotrowska.

Projektem i wydaniem albumu zajęła się Agencja Reklamowo Wydawnicza ProfArt.

 
Fotorelacja i wideo z wernisażu wystawy środowiskowej XIII Sieradzkich Prezentacji Plastycznych w dniu 9 grudnia 2011 r.


W dniu 9 grudnia 2011 r. w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu odbył się wernisaż prac artystów biorących udział w już XIII Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać prace 28 artystów związanych z regionem sieradzkim.

Wideo z wernisażu dzięki Sieradzkiej Telewizji Regionalnej.

 
Fotorelacja i wideo z aukcji obrazów pod hasłem "RATUJMY KLASZTOR!" 10 grudnia 2011r.


Fotorelacja z aukcji. 10 grudnia 2011 r. o godz. 16.00 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek przy ul. Dominikańskiej 16 w Sieradzu odbyła się aukcja obrazów pod hasłem ?RATUJMY KLASZTOR!?, z której dochód przeznaczony jest na renowację najstarszego zabytku architektonicznego Sieradza - trzynastowiecznego klasztoru podominikańskiego, będącego od 1922 roku siedzibą Zgromadzenia.

Wideo z aukcji dzięki Sieradzkiej Telewizji Regionalnej.

 
Fotorelacja i wideo z wernisażu wystawy malarstwa i rzeźby Antoniego Walerycha "ESPRESSIVO CON PASSIONE" 4 listopada 2011 r. o godz. 18.00


4 listopada 2011 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Antoniego Walerycha pt. ESPRESSIVO CON PASSIONE w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu przy ul. Kościuszki 3.

Zobacz wideo i zdjęcia z wernisażu.

 
VI Ogólnopolski Plener Malarski "Sieradzkie Impresje"


W dniach 6 ? 16 października 2011 r. odbył się w sieradzkim klasztorze - siedzibie Zgromadzenia Sióstr Urszulanek IV Ogólnopolski Plener Malarski zatytułowany ?Sieradzkie Impresje?. Organizatorami Pleneru są: Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK, Urząd Miasta Sieradza oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

 
Wernisaż wystawy Doroty i Marka Sak


W dniu 9 września 2011 r. o godz. 18.00 w siedzibie BWA przy ulicy Kościuszki 3 odbył się wernisaż wystawy obiektów pt. ?PRZESTRZENIE DOROTY SAK? oraz wystawy obrazów ?MARKA SAKA DWA ŚWIATY?. Pracujący obecnie jako pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi artyści zajmują się różnorodnymi dziedzinami sztuki a w Sieradzu pokazują wycinek swojej twórczości.

 
Wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Korczowskiego


W piątek, 15 lipca 2011 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Korczowskiego, polskiego artysty zamieszkałego w Paryżu, zatytułowanej "SNAKE".

Wideo prezentujące wystawę dzięki Sieradzkiej Telewizji Regionalnej.

 
Relacja foto i wideo z wernisażu rzeźby Marioli Wawrzusiak pt. INSTYNKT


W dniu 17 czerwca o godz. 18 odbył się wernisaż rzeźby Marioli Wawrzusiak pt. INSTYNKT. Mariola Wawrzusiak urodziła się w Rzeszowie w 1971 roku.

W latach 1992-1997 studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni prof. Józefa Sękowskiego.

 
Relacja z Muraliów 2011 w dniu 28 maja 2011 r.


W dniu 28 maja 2011 roku odbył się XX Konkurs Plastyczny Muralia 2011 pt. "Chcemy żyć w przyjaznym środowisku" organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Impreza odbyła się jak co roku przy ulicy Ogrodowej. W konkursie udział wzięło 12 szkół z Sieradza. Od godziny 10 wylosowane miejsca na murze zaczęły się zapełniać się nowymi kolorowymi kompozycjami.

 
Foto i wideo z wernisażu Iwony Niedźwieckiej


W dniu 13 maja 2011 roku o godzinie 18 odbył się wernisaż ceramiki i malarstwa Iwony Niedźwieckiej, autorki ze Zduńskiej Woli.

Licznie przybyli goście mieli okazję zapoznania się z twórczością artystki, która na co dzień uczy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.


Wideo z wernisażu dzięki Sieradzkiej TV Regionalnej.

 
Zdjęcia i wideo z wernisażu wystawy malarstwa Mikołaja Obryckiego


W dniu 8 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w BWA w Sieradzu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mikołaja Obryckiego, zamieszkałego w Poznaniu.

Artysta, urodzony w Szczecinie w roku 1977 jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego w 2003 r.

Wideo z wernisażu dzięki Sieradzkiej TV Regionalnej.

 
W marcu 2011 zapraszamy na wystawę poplenerową III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego


Wystawa poplenerowa III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego ?Sieradzkie impresje?, zorganizowanego w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Sieradzu w dniach 27 września ? 6 października 2010 r.

 
Wernisaż łódzkiej grupy twórczej PLUS MINUS


W dniu 4 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu odbył się wernisaż łódzkiej grupy artystycznej PLUS MINUS w której działa dziesięć artystek, które w swoich pracach ukazują różnorodność postrzegania otaczającego nas świata. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała z uwagą wystąpienia krytyk sztuki Pani Marii Kępińskiej.

Wideo z wernisażu.